Powiatowy Urząd Pracy w Kole informuje, że w terminie od 10.06.2019 r. do 17.06.2019 r.* będzie prowadził II nabór wniosków o finansowanie kształcenia ustawicznego z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.
Składany wniosek musi mieścić się w obszarze przynajmniej jednego z poniższej wymienionych następujących priorytetów wydatkowania środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2019 określonych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej:
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych.
 
Dla Powiatowego Urzędu Pracy w Kole podstawą identyfikacji zawodów deficytowych stanowi: Barometr zawodów 2019 r. w powiecie kolskim.

 
  1. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości.
  2. Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, wskazanych na liście przedsiębiorstw społecznych prowadzonej przez MRPiPS, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych pochodzących z grup, o których mowa w art. 4 ust 1 ustawy o spółdzielniach socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej.
  3. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
  4. Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu.
  5. Wsparcie kształcenia ustawicznego osób po 45 roku życia.
Zgodnie z § 6 ust. 5 Rozporządzenia Ministra, Pracy i Polityki Społecznej z 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (Dz. U. z 2018 r. poz. 117) przy rozpatrywaniu wniosku PUP w Kole będzie uwzględniał:
  1. zgodność dofinansowanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;
  2. zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;
  3. koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w porównaniu z kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;
  4. posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego finansowanej ze środków KFS certyfikatów jakości oferowanych usług kształcenia ustawicznego;
  5. w przypadku kursów – posiadanie przez realizatora usługi kształcenia ustawicznego dokumentu, na podstawie którego prowadzi on pozaszkolne formy kształcenia ustawicznego;
  6. plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;
  7. możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku, z uwzględnieniem limitów, o których mowa w art. 109 ust.2k i 2m ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 1265, z późn. zm. i Dz. U. z 2018 r. poz. 1149).
 
PUP w Kole informuje, że kształcenie ustawiczne powinno rozpocząć się nie wcześniej niż 18.07.2019 r. i nie później niż 31.12.2019 r.
Aktualne wnioski wraz z załącznikami dostępne są na stronie internetowej tut. urzędu. Wnioski należy złożyć w tut. urzędzie w pokoju nr 106 w w/w terminie.
 
UWAGA:

Płatność ze środków KFS jest dokonywana przelewem na rachunek bankowy pracodawcy po podpisaniu umowy z PUP w Kole o przyznaniu środków z KFS i po przedłożeniu niezapłaconego dokumentu płatniczego (faktury, rachunku) oraz dowodu zapłaty wkładu własnego pracodawcy (jeżeli dofinansowanie z KFS wynosi 80%).
 
Środki z KFS mogą zastać przeznaczone na kształcenie ustawiczne pracodawców i/lub pracowników z lokalnego rynku pracy.
 
*wnioski złożone poza w/w terminem będą rozpatrywane negatywnie.
 
Załączniki
Wniosek KFS 2019 II NABÓR.doc (doc, 636 KB)